Ako pritiahnuť energiu QI cez vstupné dvere?

Aké dôležité je mať správne upravený priestor pred vstupnými dverami?

Jedna z najčastejšie kladených otázok pri konzultácii vo feng shui.

Hlavný vstup je veľmi dôležitý vo feng shui, pretože cez dvere nasáva dom energiu QI- kvalitu energie. Ak má dom kvalitnú cirkuláciu energie v priestore, podľa toho obyvatelia domu cítia dostatočnú energiu aj v ich živote. Zopár základných tipov na čo sa zamerať pri vchode a vstupných dverách.

Orientácia vchodových dverí.

Vstupné dvere by nemali byť orientované na hranu budovy, ktorá je oproti. Spôsobuje to negatívny vplyv na obyvateľov. Domy, ktoré sú postavené na križovatke v tvare T a ich vstup smeruje na cestu nie sú vhodné, pretože energia naráža ako ostrí šíp. Takáto rýchla energia sa nazýva Sha QI. Spôsobuje nervozitu a nepokoj obyvateľom. Negatívnu energiu môžete zmierniť postavením vyššieho plota, alebo vysadením vyšších kríkov či stromov.

Usadenie domu na pozemku sa pokladá za najdôležitejšie. Podľa toho ako máme usadený dom byt v priestore- v lokalite, taká kvalita energie vchádza do priestoru.

Priestor pred vchodovými dverami. 

Vytvorenie kvalitného priestoru pred vstupom je taktiež dôležité. Takzvaný vonkajší Ming tang je priestor pred vstupom, kde sa zhromažďuje energia QI. Energii by nemalo nič brániť pri vstupovaní do priestoru. napr. Vysoké stromy, odpadkové koše, odtokové kanály a pod. bránia energii voľnému pohybu. Jej nedostatkom je ochudobnený priestor a následne aj obyvatelia domu.

Je potrebné vedieť v ktorom svetovom smere sú vstupne dvere orientované.( zistíte podľa kompasu a bakua tabuľky). Podľa svetového smeru a lietajúcich hviezd v danom roku sa dopĺňajú prvky.

– Vchodové dvere.

Vchodové dvere by mali vítať návštevníkov do domu. Dôležité je aj to, akým spôsobom sa dvere otvárajú. Kľučky, zámky a ďalšie kovové časti by mali dokonale fungovať. Pokiaľ sú problémy s otváraním dverí, pretože sa napr. zasekáva kľučka, mohlo by byť pre QI veľmi ťažké vstúpiť dovnútra. Úspešné vchodové dvere musia byť udržiavané, zachovalé, nepoškodené, fungujúce zámky, ktoré sa nezasekávajú a neškrípu.

Priestor za vchodovými dverami.

Hneď ako energia QI vstúpi, mala by voľne prúdiť priestorom tak, aby nemusela narážať na steny, stĺpy alebo iné prekážky. Stena priamo oproti vchodovým dverám zastaví QI ihneď ako vstúpi do priestoru. V takomto prípade je vhodné umiestniť na stenu obraz, ktorý nasmeruje energiu do priestoru. Vhodný je napríklad široký obraz s ďalekou perspektívou. Nikdy na takúto stenu nevešajte zrkadlo, pretože to odrazí všetku energiu, ktorá vstúpi do priestoru späť von.

Tieto informácie sú všeobecné a preto je potrebné ak si zistíte aký máte vstup podľa kompasu a podľa toho si vytvoríte silný priestor, ktorý víta nielen energiu Qi, ale aj príjemných ľudí do vášho domova.

Viac informácii sa dozviete na facebookovej stránke alebo v ďalších článkoch na blogu.

Veľa pozitívnej energie do vašich domov.

Monika.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.