Drevo symbol zdravia a prosperity.

Ako používať element dreva v priestore, aby  prinášal prospech?

Viete, že správne umiestnenie symbolu dreva posilní zdravie alebo financie?

Prečo je drevo symbolom vitality a bohatstva?

Drevo vo feng shui znamená zdravie, hojnosť, vitalitu a bohatstvo. Správnym umiestnením elementu dreva v priestore  a v jeho okolí podporíte prosperitu, financie, rast a zdravie. Nesprávnym umiestnením sa oslabuje daná oblasť, jej energetika a vplyv na človeka.

Z pohľadu feng shui element dreva delíme na mladé drevo, kde patria všetky druhy kvetou. A na staré drevo, za ktoré sa považujú drevené dekorácie, nábytok z dreva, stromy v okolí, obrazy stromov a kvety typu strom- (fikus, šeflera, tučnolist, čínska ruža).

 

 

Predtým, ako sa rozhodnete používať element dreva, skúste sa pozrieť na to, ako vplýva na vás energia dreva. Čo cítite keď vidíte kvety,  stromy, zelenú alebo hnedú farbu? Každý sme iný a preto je dobré pracovať aj so svojou intuíciou, s pocitmi  – s QI človeka. Viete si predstaviť zelené steny, obraz stromov alebo kúpeľňu v tejto farbe? Pre mňa je element dreva symbolom rastu, hojnosti, víze, ale aj šťastia, radosti a úspechu.

KEDY používať element dreva?

Element dreva je vhodné použiť vtedy, ak potrebujete podporiť zdravie, ak je vaša energetika slabá  a vaše vízie a plány stagnujú. Potrebujete podporiť financie? Použite vhodné kvety, farby a dekorácie.

KDE je potrebné sa zamerať a použiť element dreva?

Elementu dreva patrí Východná Juho východná časť podľa Bakua tabuľky. Na východe podporíte zdravie a vitalitu. V Juho východnej časti zase peniaze a prosperitu. Je vhodné ho použiť aj v Južnej časti priestoru na podporu slávy a dobrého mena.

Podľa toho, v ktorej časti sa nachádza element dreva, či už je to spálňa, kuchyňa, kúpeľňa alebo detská izba, správnym použitím farby, doplnkov, obrazov, tvarov a kvetov podporíte danú časť domu a tým aj vaše zdravie, financie a prosperitu.

AKO dekorovať s elementom dreva?

Je veľa možností ako použiť element dreva v priestore. Ak viete, ktorá časť domu patrí tomuto elementu, použite farbu zelenú všetky odtiene, tvar- obdĺžnikový, masívny nábytok alebo živé kvety. Možností je veľmi veľa a preto je dobré si vyberať podľa toho ako sa cítime, čo sa nám páči, ale nezabúdať na význam tohto elementu.

 

 

 

 

 

 

 

Použite svoju intuíciu a využite veľké množstvo dekorácii, kvetov, obrazov na vytvorenie  harmonického a zdravého domova pre seba a svoju rodinu.

Rada odpoviem  na vaše otázky, aj na FACEBOOK. Staňte sa naším fanúšikom a budete dostávať informácie , rady, tipy na to ako si vytvárať  harmonické a zdravé bývanie.

Veľa pohody a energie želám Monika.

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.