Energie, ktoré ovplyvňujú náš život a bývanie.

Podľa starého čínskeho učenia Feng shui, existujú 3 druhy energie, ktoré ovplyvňujú váš život, zdravie a bývanie. Táto energia sa nazýva  Qi (cchi-či) Energia QI je akousi nitkou, ktorá je spojená s človekom, jeho prostredím kde býva-dom a  kde pracuje. Je prepojená s mestom kde sa nachádza jeho bývanie, s horami, či riekami, ktoré sú v jeho okolí.

Byť v harmónii s energiou QI nám dáva silu byť v harmónii s vesmírom. Pretože všade okolo nás prúdi energia a tá nám dáva silu a veľmi citlivo reaguje na zmeny, ktoré sa dejú okolo nás. Keď sa naruší tok energie do nášho priestoru, odrazí sa to v našom živote . Ak je dlhodobo nedostatok energie v priestore kde bývame alebo pracujeme, začne sa to prejavovať v našom živote únavou, nechuťou pracovať a neskôr aj chorobami. Ak je naše prostredie harmonické s dostatočným prílivom energie, máme väčší pocit pohody, bezpečia a chute pracovať. To všetko sa odrazí v našom jednaní, komunikovaní a  celkovo v živote.

Energiu QI rozdeľujeme na:

  • energiu QI človeka
  •  energiu QI neba  
  • energiu QI zeme

Energia človeka je ovplyvnená 3 faktormi :

astrológiou (dátum kedy sme sa narodili)

– typológiou ( aký tip energie prevláda u človeka JIN alebo JANG)

charakterom ( charakteristické znaky človeka)

Energia človeka predstavuje bioenergeticky, psychicky a fyzicky stav všetkých členov rodiny v danom priestore. Či už je to priestor v ktorom bývame alebo pracovné prostredie. Energiu QI človek dostáva do vienka pri narodení. Postupne ju strácame, ženy pri pôrodoch a muži pri sexe. Preto je dôležité, aby sa energia dopĺňala. Môže sa doplniť cvičeniami napr. QI -KUNG , alebo esenciálnou QI v surovej a živej strave- ovocie , zelenina.

Ak je vaša QI slabá, je slabá aj vaša životná sila. Svojím životným postojom a pohľadom na veci okolo vás si môžete veľmi ublížiť alebo naopak pozitívny pohľad a postoj vás veľmi podporí. Je potrebné aby ste mali silnú QI, tá vás bude podporovať v tom, aby ste boli schopný dosiahnuť vaše životné ciele, mali zdravé deti a aj dobrú pracovnú výkonnosť.  Preto by ste nemali zabúdať na to , že táto energia ovplyvňujem váš život až 33%.

Energia QI neba ( TIAN) je ovplyvnená 3 faktormi:

TONG Shu– (čínsky almanach, ktorý obsahuje informácie z astrológii a numerológii)

hviezdy (energia lietajúcich hviezd)

astrológiou

Energia hviezd je energia, ktorá k nám prichádza z vesmíru. Je ovplyvnená vzájomným pôsobením energií 5 živlov. Pomocou jednotlivých hviezd energia ovplyvňuje náš život v daných oblastiach. Táto analýza sa robí v priestore v ktorom bývate alebo pracujete, podľa školy lietajúcich hviezd. Nejedná sa o astrológiu, ale o analýzu jemných energetických tokov v priestore.

Tieto energie prinášajú do priestoru nervozitu, negatívne energie, nesúlad a ich pôsobenie na človeka prináša nezdary, choroby, ale aj úrazy. Pomocou kompasu a analýzy LO-ŠU mriežky vieme určiť aké energie prichádzajú do priestoru v danom období. Energie v LO-ŠU mriežke sa každý rok menia, niektoré aj každý mesiac a preto je potrebné sledovať ich vplyv a robiť malé úpravy na projekte, aby sa feng shui ladenie aktualizovalo. Táto energia ovplyvňuje náš život tiež z časti.

Energia QI zeme (DÍ) je ovplyvnená viacerými faktormi:

podložie– kde sa nachádza priestor(byt, dom , kancelária, podnik, ..)

– pôdorys nehnuteľnosti- aký má tvar- pôdorys nehnuteľnosti

– sektory –  hodnota energie v jednotlivých sektoroch priestoru

– analýzy – Fei xing – vstup do priestoru, GPZ- geopatogénne zóny, analýza kompasom(zameranie nehnuteľnosti na pozemku), štúdia Jin-jang ( druh energie v priestore), škola tvarov ( nasmerovanie hladkého priebehu toku energie)…

Energia zeme je energia, ktorá sa nachádza na pozemku a v jeho okolí . To znamená, že je veľmi dôležité, kde sa váš dom -byt -nehnuteľnosť  nachádza. Čo je v jeho okolí a ako to pôsobí na naše bývanie a hlavne vaše zdravie. Aj táto energia ovplyvňuje váš život na 33%.  Ak chceme správne vyladiť priestor je potrebné pracovať zo všetkými tromi druhmi energie. Úlohou feng shiu je dostať čo najviac energie QI do priestoru, udržať ju v ňom a dať jej program, aby pracovala pre nás.

Zlepšíme si tak život v mnohých oblastiach života, ako sú zdravie, vzťahy, deti-budúcnosť , kariéra, peniaze, cestovanie, spoločenské postavenie a osobný rozvoj-učenie.

Chcete pritiahnuť aj vy čo najviac energie a neviete kde začať?  Stiahnite si Ebook ZDARMA

Potrebujete poradiť z konkrétnym problémom? Kontaktujte ma a rezervujte si konzultáciu.

Rada odpoviem na vaše otázky aj na Facebooku kde sa môžete stať naším fanúšikom a budete informovaný o všetkých novinkách, tipoch a radách zdarma.

Veľa pohody a energie želá Monika.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.