Kov vo FENG SHUI – symbol precíznosti.

Ako používať element kovu v priestore, aby podporoval vnímavosť a jasnú myseľ?

Viete, že správne umiestnenie kovu posilní precíznosť a presnosť pri práci?

Môže symbolika kovu podporiť alebo poškodiť priestor?

Kov vo feng shui znamená presnosť, jemnosť a precíznosť. Správny balans energie kovu v interiéri  prinesie vyššiu vnímavosť, pomôže dosiahnuť efektivitu pri práci a taktiež pritiahne energiu rastu. Nesprávne použite alebo jeho absencia v priestore oslabuje danú oblasť, jej energetiku a vplyv na človeka.

Kov je jedným z piatich elementov vo feng shui. Z pohľadu feng shui element kovu delíme na pretavený kov ( mosadz, meď, zlato…) a na biely kov (striebro, nerez) za biely kov sa považuje aj sklenené dekorácie, nábytok z nerezu, budovy alebo skladové priestory z plechu v okolí a kovové konštrukcie, sochy.

Predtým, ako sa rozhodnete používať element kovu, skúste sa pozrieť na to, ako vplýva na Vás jeho energia. Čo cítite keď vidíte kovové predmety, zrkadlá, zlatú, medenú, sivú alebo bielu farbu? Je dobré pracovať aj so svojou intuíciou, s pocitmi  – s QI človeka- ktorý je jednou z troch energii. Viete si predstaviť biele steny alebo kúpeľňu v tejto farbe? Pre mňa je element kovu symbolom rastu, precíznosti, čistoty, presnosti a úspechu.

KEDY používať element kovu? 

Element kovu je vhodné použiť pri eliminovaní nepriaznivých vplyvov hviezd č.5 a čiernej hviezdy č. 2. Tieto nepriaznivé lietajúce hviezdy sa presúvajú každý rok do iného sektoru (svetového smeru). Kovu sa používa na vyváženie a stiahnutie nepriaznivého vplyvu týchto hviezd v danom sektore, po konzultácii s odborníkom vo Feng Shui.

Kov sa využíva aj vtedy, ak potrebujete vyvážiť energetiku priestoru, vaša sústredenosť pri práci je slabá, napredovanie a plány potrebujú podporiť.

KDE je potrebné sa zamerať a použiť element kovu?

Prihliada sa predovšetkým na ročné hviezdy (daného roku), aby sa eliminoval ich nepriaznivý vplyv.

AKO ošetrovať priestor s elementom kovu?

Je veľa možností ako použiť kov v priestore. Viete už ktorá časť domu patrí tomuto elementu a pomocou kompasu si správne určite svetové smery. Predmety, ktoré predstavujú element kovu sú : misy na ovocie, kryštál, mosadzné alebo medené rámy na obrazoch, zrkadlá, sochy, kovové vázy, modely áut a rôzne doplnky z kovu.

Možností je veľmi veľa a preto je dobré si vyberať podľa toho ako kov vnímate, ako na vás vplýva, ale nezabúdať na význam tohto elementu.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.