Kuchyne vo feng shui.

Ako môže ovplyvniť sporák naše zdravie a vitalitu?

Ktoré chyby sa robia pri najčastejšie pri zariaďovaní kuchyni?

Vo Feng Shui je kuchyňa spojená so zdravím a prosperitou rodiny. Vychádza sa z názoru, že choroby vstupujú do tela aj cez ústa. Prosperita je určená predovšetkým dostatkom a kvalitou stravy pre všetkých členov rodiny.

V kuchyni jedlo nielen pripravujeme, ale často aj konzumujeme. Preto môžeme povedať, že kuchyňa je veľmi často využívaný priestor. Poloha kuchyni v priestore by mala byť čo najlepšia, aká je možná. 

Preto ak si dom ešte len staviame, je dobré ak sa myslí už na začiatku projektovania na jej správne umiestnenie. Nie je vhodné mať kuchyňu hneď pri vstupe do bytu, či domu. Ideálne je ak sa nachádza pri centre bytu – domu. Vtedy ju zvyšok priestoru chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Pravidelný tvar, čisté línie a svetlé farby vytvoria dokonalý priestor pre prípravu esenciálnej qi- stravy pre všetkých člnov rodiny. 

Sporák- je jedným z troch hlavných pilierov domu. 

  • sporák umiestnime tak, aby mal pevnú stenu ( nie ostrovček)
  • dostatočný odstup od umývadla- dresu, chladničky. Tak, aby nevznikal konflikt dvoch živlov vody a ohňa.  Týmto vzájomným bojom živlov vzniká deštrukčný cyklus. To spôsobuje nerovnováhu energetiky v priestore, konflikty a hádky.
  • umiestňuje sa tak, aby bolo vidieť na dvere
  • čelná časť má smerovať priaznivým smerom- vypočítaného podľa Gua čísla gazdinky

Horáky na vašom sporáku symbolizujú zdravie, prísun financií a úspech v podnikaní. Je potrebné ich udržiavať v čistote a dobre fungujúce. Zanesené horáky blokujú potencionálny rodinný príjem a znečistený sporák  spôsobuje problémy zdravotné. Odporúča sa používať pravidelne všetky horáky.

 Stôl – je symbolom hojnosti a prosperity.                                          

  •   stôl je symbolom hojnosti, preto je potrebné aby bol pevný, nepoškodený, stabilný a priestranný
  • roh stola by nemal smerovať na vstup do kuchyni
  • sklenený stôl sa neodporúča, nie je ideálny

Vyhnúť by ste sa mali aj umiestnení kuchyne priamo oproti schodisku.

Vytvorením priaznivej energie čchi, podporíte Vaše zdravie. Zo stravy, ktorú pripravujete v kuchyni dostávate esenciálnu energiu a viete tak  zlepšiť Vaše zdravie. 

Nesprávne usporiadaná kuchyňa môže byť výzvou, pretože vaše zariadenia sú inštalované a je v celku nákladné premiestňovať spotrebiče. Preto správne naplánovanie Feng Shui kuchyne Vám pomôže vyhnúť sa takýmto chybám a zbytočným investíciám naviac.

Základným princípom  Feng shui na dosiahnutie tohto výsledku je pracovať s 5 elementami. V mojich  článkoch na blogu sa venujem podrobnejšie jednotlivým elementom a ich vzájomného vplyvu medzi sebou.

Ak sa chcete stať na fanúšikom na Facebooku  a dostávať tipy a rady ako si vytvárať svoj harmonický priestor radi vás uvítame v našom klube.

Teším sa na vaše reakcie a komentáre.

Veľa energie a pohody vo vašich kuchyniach želám.

Monika

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.