Oheň symbol lásky a energie.

Ako využiť energiu ohňa v priestore?

Môže symbolika ohňa podporiť alebo poškodiť priestor?

Ako ovplyvňuje oheň  exteriér?

krby

Oheň je jedným z piatich elementov vo feng shui.

Správny balans energie ohňa v interiéri  prinesie energiu na podporu vašej kariéry, pomôže dosiahnuť uznanie a taktiež pritiahne energiu prosperity. Element ohňa podporuje aktívnu energiu, zvyšuje kreativitu, sexuálnu aktivitu, ale aj pocit vnútorného tepla( srdečnosti).  Nesprávnym umiestnením sa oslabuje daná oblasť, jej energetika a vplyv na človeka. Predtým, ako sa rozhodnete používať element ohňa, skúste sa pozrieť na to, ako vplýva na vás jeho energia. Čo cítite keď vidíte oheň, krb, červenú alebo oranžovú farbu? Každý sme iný a preto je dobré pracovať aj s energetikou človeka – QI človeka, ktorá je jednou z troch energií. Pre mňa je element ohňa symbolom aktivity, hojnosti, víze, ale aj rastu a úspechu.

KEDY používať element ohňa?

Element ohňa je vhodné použiť pri eliminovaní nepriaznivej  drevenej hviezdy č.3. Táto nepriaznivá lietajúca hviezda sa presúva každý rok do iného sektoru v priestore. Symbol ohňa použijeme na vypálenie nepriaznivého vplyvu v danom sektore, po konzultácii s odborníkom na feng shui.  Oheň sa využíva vtedy ak potrebujete zvýšiť aktivitu, ak je vaša energetika slabá  a vaše napredovanie a plány stagnujú. Použite vhodné obrazy,  dekorácie a krby. 

KDE je potrebné sa zamerať a použiť element ohňa?kuchyna 7

Elementu oheň patrí južná časť celkového priestoru podľa Bakua tabuľky a na Juhu  ním podporíte slávu a dobré meno.  Ak sa nachádza tento sektor v spálni  alebo detskej izbe je potrebné byť opatrný. Prílišná aktivita, ktorú oheň prináša by nerušila pokojný spánok. Je vhodné ho použiť aj v centre alebo Severo východnej časti priestoru. S prihliadnutím na ročné hviezdy( daného roku), aby sa neaktivoval ich nepriaznivý vplyv.

Element ohňa predstavuje aj sporák, ktorý je tiež aktivátorom. Preto správny smer a jeho umiestnenie v kuchyni je dôležité.

AKO dekorovať s elementom ohňom?

Je veľa možností ako použiť element ohňa v priestore. Ak viete, ktorá časť domu patrí tomuto elementu, použite červenú farbu všetky odtiene a sýtu oranžovú, tvar- trojuholníkový, krby, sporák alebo sviečky. Možností je veľmi veľa a preto je dobré si vyberať podľa toho ako ho vnímate, čo sa vám páči, ale nezabúdať na význam tohto elementu.

vlčie makyVyužite silu ohňa na aktiváciu a podporu doma aj na pracovisku.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.