Zem- symbol stability.

Ako používať element zeme v priestore aby vytváral stabilitu?

Viete, že správne umiestnenie elementu zeme posilní zázemie a správne rozhodovanie ?

Prečo je zem symbolom podpory a rovnováhy? 

Zem vo feng shui znamená zázemie a správne rozhodovanie. Správny balans energie zeme vám prinesie do priestoru stabilitu, pocit zázemia a rovnováhy. Element zeme vám pomôže vytvoriť si silný pocit bezpečia, stabilné rodinné a pracovné vzťahy. Zem je potrebná v každom priestore pre udržiavanie zdravia, vnútornej rovnováhy a harmónie. Nesprávnym umiestnením sa oslabuje daná oblasť, jej energetika a vplyv na človeka.

Predtým, ako sa rozhodnete používať element zeme, skúste sa pozrieť na to, ako vplýva na vás energia zeme. Čo cítite keď vidíte hory, polia, kamene, skaly, žltú, oranžovú alebo hnedú farbu? Každý sme iný a preto je dobré pracovať aj so svojou intuíciou, s pocitmi  – s QI človeka. Viete si predstaviť béžové steny, obraz s horou alebo kúpeľňu v tejto farbe? Pre mňa je element zeme symbolom stability, rodinného zázemia a pokoja.

KEDY používať element zeme?

Element zeme je vhodné použiť pri eliminovaní nepriaznivej  hviezdy č.7 Táto nepriaznivá lietajúca hviezda sa presúva každý rok do iného sektoru v priestore. Symbol zeme použijeme na stlmenie nepriaznivého vplyvu v danom sektore, po konzultácii s odborníkom na feng shui. Na podporu daného smeru použite vhodné kamene.  Na vyváženie energie, zharmonizovanie priestoru a vytvorenie zázemia pre rodinný život.

KDE je potrebné sa zamerať a použiť  zem?

Elementu zeme patrí juhozápadná časť celkového priestoru podľa Bakua tabuľky, na Juhozápade posilníme vzťahy osobné a pracovné.  Ak sa nachádza tento sektor v spálni je dobré použiť prvok zeme na vytvorenie stabilného vzťahu.  Prílišná aktivita detí sa môže v detských izbách vybalansovať použitím zemných doplnkov. Je vhodné ho použiť aj v centre alebo Severovýchodnej časti priestoru. S prihliadnutím na ročné hviezdy ( daného roku), aby sa neaktivoval ich nepriaznivý vplyv.

AKO pracovať s elementom zeme?

Je veľa možností ako použiť element zeme v priestore. Ak viete, ktorá časť domu patrí tomuto elementu, použite keramiku, kamene a minerály. Možností je veľmi veľa a preto je dobré si vyberať podľa toho ako vnímate energetiku zeme, čo sa vám páči, ale nezabúdať na význam tohto elementu.

Využite silu zeme na vytvorenia harmonického, stabilného a rodinného zázemia doma aj na pracovisku.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika